20. 9. 2018

Léčivé prameny z Ostrožské Nové Vsi - poznejte jejich účinky na vlastní kůži

V lázních Ostrožská Nová Ves vyvěrají dva minerální sirné prameny s vodou bohatou na sírany, kyselinu křemičitou, vápník, sodík, hořčík, draslík a železo. Takto minerálně bohatá voda působí blahodárně na lidský organismus a proto zde již od roku 1903 probíhá léčba onemocnění kůže a pohybových orgánů. A právě na péči o pokožku postiženou kožními problémy se zaměřujeme při vývoji naší unikátní lázeňské kosmetiky SINOVA s obsahem této léčivé vody. Vyzkoušejte její účinky na vlastní kůži!


Historie využití léčivých účinků vody v sirnatých lázních sahá až do poloviny 18. století, kdy delší období sucha zapříčinilo nedostatek pitné vody a místní obyvatelé tak hledali zdroj vody především pro svůj dobytek. Na místě bývalého močálu a dnešních lázní vybudovali kamennou studnu. Vodu využívali pro spotřebu ve svých domácnostech a při této příležitosti zjistili také její léčivé působení. V roce 1902 byla voda uznána za léčivou. V březnu roku 1903 se započalo s první stavbou a 29. červena 1903 byly lázně otevřeny a podávaly se první koupele.

Koupele v místní sirné minerální vodě uvolňují svalové napětí, ulevují při zánětlivých onemocněních kloubů, bolestech páteře a prospívají při léčbě pooperačních stavů. Minerály jsou vstřebávány pokožkou a jsou proto využívány pro léčbu kožních nemocí. Zmírňují příznaky nejrůznějších ekzémů, vyrážek, akné nebo lupénky a hojí ložiska těchto nemocí. Vliv koupelí v sirných pramenech na zdravotní stav pacientů je vědecky i lékařsky prokázaný a jedná se tak o čistě přírodní doplňkovou léčbu bez vedlejších a nežádoucích účinků.

Na základě těchto poznatků jsme vyvinuli ve spolupráci s dermatology kosmetickou řadu SINOVA, obsahující sirnou minerální vodu, přidanou koloidní síru a řadu přírodních bylinných výtažků a esenciálních olejů. Jejich příznivé účinky na kožní nemoci pečlivě sledujeme ve spolupráci s lékaři v našich lázních a provádíme studie výsledků.

Kosmetika SINOVA s obsahem sirné minerální vody

Kosmetika SINOVA® je určena pro pravidelnou denní péči o normální, zdravou i smíšenou pleť Část výrobků je obohacena o koloidní síru a je určena pro péči o problematickou pokožku postiženou nejrůznějšími kožními problémy. Obsažené minerální látky ze sirného pramene, přidaná síra a přírodní oleje a bylinné extrakty mají výrazný antiseptický, antibakteriální a protiplísňový účinek, napomáhájí hojit ložiska ekzémů a vyživovat a hydratovat pokožku.

V nabídce naleznete jak sirné mýdlo, sirný krém či gely, tak i sirné šampony, které díky svému složení napomáhají snižovat maštění vlasů nebo tvorbu lupů. Všechny výrobky obsahují sirnou vodu z místního léčivého pramene a do některých produktů je síra pro větší účinnost ještě doplněna. V sortimentu najdete výrobky s koncentrací síry od 1% do 6%.