Atopický ekzém

Atopický ekzém je jedno z nějčastějších kožních nemocí, které ve věku do 10 let postihuje v různé formě až 20% dětí. Bylo by však mylné domnívat se, že u dospělých se atopický ekzém vyskytuje zřídka. Bohužel, incidence atopického ekzému stále stoupá a vyšší zastoupení je v ekonomicky rozvinutých státech. Potvrzuje se tak předpoklad o působení nevhodného životního prostředí a životosprávy.

Atopický ekzém je geneticky podmíněné, chronické, zánětlivé kožní onemocnění, charakterizované suchou kůží a intenzivním svěděním. Častá je současná kombinace s atma bronchiale, kde proto hovoříme o tzv. dermorespiračním syndromu. Hlavním problémem atopického ekzému je příliš suchá a svědící kůže. Za naprosto klíčovou lze tedy považovat pravidelnou opakovanou aplikaci promazávacích prostředků tzv. emolientií.

Z našeho portfolia přírodních kosmetických produktů doporučujeme pleťový krém, šampony  nebo sirné mýdlo. Díky obsahu sirné vody a přírodních olejů a extraktů jsou doporučovány v následné péči o pokožku s atopickým ekzémem.

Sirné mýdlo SINOVA - přírodní sirná kosmetika

Sirné mýdlo

Mýdlo obsahuje sirnou vodu z lázní Ostrožská Nová Ves a je obohaceno o 6% síry, která příznivě působí na atopický ekzém.

Pleťový krém SINOVA - přírodní sirná kosmetika SINOVA

Pleťový krém

Jemný pleťový krém obsahuje přírodní sirnou vodu, 3% síry, ureu a gerániový olej, které pomáhají v péči o kůži s atopickým ekzémem.

Regenerační šampon SINOVA - přírodní sirná kosmetika

Regenerační šampon

Šampon obsahuje sirnou vodu a unikátní komplex přírodních látek. Zinek zklidňuje svědivou pokožku, hojí rány a ložiska atopického ekzémů.