Atopický ekzém

Atopický ekzém je jedno z nějčastějších kožních onemocnění, které ve věku do 10 let postihuje v různé formě až 20% dětí. Bylo by však mylné domnívat se, že u dospělých se onemocnění vyskytuje zřídka. Bohužel, incidence onemocnění stále stoupá a vyšší zastoupení je v ekonomicky rozvinutých státech. Potvrzuje se tak předpoklad o působení nevhodného životního prostředí a životosprávy.

Atopický ekzém je geneticky podmíněné, chronické, zánětlivé kožní onemocnění, charakterizované suchou kůží a intenzivním svěděním. Častá je současná kombinace s atma bronchiale, kde proto hovoříme o tzv. dermorespiračním syndromu. Hlavním problémem atopického ekzému je příliš suchá a svědící pokožka. Za naprosto klíčovou lze tedy považovat pravidelnou opakovanou aplikaci promazávacích prostředků tzv. emolientií.

Z našeho portfolia produktů doporučujeme  sirný krém , šampony  nebo lze použít u všech kožních problémů také sirné mýdlo. Díky obsahu sirné vody a přírodních olejů a extraktů jsou doporučovány v následné péči o pokožku s atopickým ekzémem.

Sirné mýdlo SINOVA

Sirné mýdlo
SINOVA

Mýdlo obsahuje sirnou vodu z lázní Ostrožská Nová Ves a 6% síry, má výrazný antibakteriální účinek a příznivě působí na problematickou pokožku.

cena: 129 Kč

Pleťový krém SINOVA

Pleťový krém
SINOVA

Jemný krém obsahuje sirnou vodu z lázní Ostrožská Nová Ves, 3% síry, ureu a gerániový olej. Pomáhá v následné péči o kůži s kožními problémy.

cena: 189 Kč

Regenerační šampon SINOVA

Regenerační šampon se zinkem SINOVA

Obsahuje sirnou volu z lázní Ostrožská Nová Ves a unikátní komplex přírodních látek. Zinek zklidňuje svědivou pokožku, hojí rány a ložiska ekzémů.

cena: 189 Kč

Sirný šampon SINOVA

Sirný šampon s bílým jmelím SINOVA

Účinný sirný šampon s obsahem sirné vody a 1% síry. Vhodný na pokožku hlavy s tvorbou lupů a lupénkou. Lze používat i jako tělový šampon.

cena: 199 Kč

Pleťový krém SINOVA

JODOBROMOVÁ KOUPELOVÁ SŮL SINOVA

Vysoce minerální koupelová sůl má výborné terapeutické účinky, uvolňuje napětí, dezinfikuje pokožku a pomáhá při kožních problémech.

cena: 149 Kč