Lupénka

Psoriáza neboli lupénka je tzv. autoimunitní, chronické, zánětlivé, geneticky podmíněné onemocnění. Postihuje přibližně 3 až 6 % populace, nejčastěji v období dospívání či v dospělosti ve věku 40 až 50 let. Výskyt lupénky je však bohužel možný v každém věku, stejně u mužů jako u žen. Není bez zajímavosti, že u mužů bývá průběh lupénky těžší, není to však pravidlem.

Provokačním faktorem pro výsev lupénky je nejčastěji traumatická situace (úmrtí v rodině, ztráta zaměstnání, rozvod), dále infekce - zejména streptokokové a vedlejší účinky některých léků. Charakter choroby ve většině případů neovlivňuje délku života, výrazně však mění jeho kvalitu, proto je třeba o pokožku pravidelně pečovat a to i v době, kdy je lupénka plně zhojena.

K očistě ložisek lupénky je vhodné použít mýdlo s obsahem sirné vody a poté aplikovat pleťový krém. Na ložiska ve kštici lze použít 2 - 3x týdně sirný šampon SINOVA.

Sirné mýdlo SINOVA - lázeňská sirná kosmetika

Sirné mýdlo

Přírodní sirná voda z lázní Ostrožská Nová Ves a 6% síry obsažené v mýdle mají výrazný antibakteriální účinek a příznivě působí na projevy lupénky.

Pleťový krém se sírou SINOVA - lázeňská sirná kosmetika

Pleťový krém

Jemný pleťový krém obsahuje přírodní sirnou vodu, 3% síry, ureu a gerániový olej, které pomáhají v následné péči o kůži s projevy lupénky.