Nejčastější dotazy

V této sekci odpovídáme na Vaše nejčastější dotazy. Potřebujete poradit s výběrem vhodného produktu a nenašli jste odpověď? Zeptejte se nás, rádi vám poradíme. Pokud máte vážnější kožní problémy a uvítáte konzultaci odborníka - dermatologa, máte možnost zaslat dotaz naší dermatoložce MUDr. Kateřině Macháčkové v poradně dermatologa nebo nás kontaktujte prostřednictvím kontaktního formuláře, mailem či telefonicky.

 

LUPÉNKA:
Dobrý den, prosím o radu. Již několik let se potýkám s lupénkou. Zkouším vše co se namane, změnu stravování, léčebné pobyty atd. Ráda bych se zeptala, který z Vašich produktů byste doporučili k péči o moji pokožku. Ložiska mám nejvíce ve vlasech, na krku a na loktech. Děkuji

Dobrý den, děkujeme za Vaši důvěru v naše produkty. V případě lupénky je nasnadě využití našich sirných produktů a stejně jako u ostatních kožních nemocí i zde mohou být nápomocné pravidelné koupele v sirné vodě v lázních Ostrožská Nová Ves. Na pokožku hlavy, ramen a krku je ideálním pomocníkem šampon se sírou SINOVA s obsahem termální vody z výše uvedených lázní. Šampon lze použít také na mytí pokožky celého těla. Síra působí na ložiska lupénky a desinfikuje je. Obsažené přírodní oleje zároveň pokožku hydratují a není tak příliš vysušená. Po umytí doporučujeme pleťový krém se sírou SINOVA, který zároveň pokožku hydratuje, dezinfikuje a zvláčňuje.


SEBOROICKÁ DERMATITIDA:
Dobrý den, jaké produkty byste doporučili na seboroickou dermatitidu pro muže 40 let. Děkuji

Dobrý den, stejně jako u atopické dermatitidy doporučujeme především koupele v sirné vodě např. SIRNATÝCH LÁZNÍCH Ostrožská Nová Ves, tak i následnou péči o pokožku pomocí naší unikátní lázeňské kosmetiky s obsahem síry. K mytí problematické pokožky můžete využít sirné mýdlo SINOVA či sirný šampon SINOVA, který lze použít i jako tělový sprchový přípravek. To ošetří zanícená ložiska, pokožku zklidní a zároveň hydratuje. Nutno zdůraznit, že u seberoické dermatitidy se jedná o chronickou nemoc způsobenou genetickou dispozicí a nemoc je často recidivující. Využitím našich produktů můžete docílit výrazného zlepšení příznaků, ale bohužel nelze očekávat úplné uzdravení.


ATOPICKÝ EKZÉM:
Dobrý den, již od dětství trpím atopickým ekzémem. Nyní je mi 27 let a stále na něj trpím. Vím, že se jedná o onemocnění, které nelze úplně vyléčit. Pomáhá některý z vašich výrobků alespoň ke zmírnění projevů? Děkuji.

Dobrý den, základem a prvním krokem by měla být konzultace s Vaším dermatologem. Pokožka atopických pacientů bývá často velmi citlivá a reagující na jakýkoliv podnět, proto je potřeba jakýkoliv nový výrobek nejdříve vyzkoušet na malém kousku pokožky. Osvědčeným pomocníkem v tomto případě jsou koupele v sirné vodě např. v lázních Ostrožská Nová Ves a následná péče o pokožku pomocí přípravků SINOVA. Sirná voda a přidaná síra v kosmetice dezinfikuje ložiska ekzémů a unikátní směsi bylin mají hojivé a antiseptické účinky. Pleťový krém se sírou a oleogely SINOVA navíc pokožku hydratují, takže nezůstává vysušená, ale příjemně vláčná a vyživená.


MASTNÁ PLEŤ - AKNÉ:
Dobrý den, mám mastnou, tmavší, problematickou a aknózní pleť. Používám teď běžný krém na suchou pokožku a krycí make-up. Kryje dobře, ale v průběhu dne se mi vytvoří jakési „šupiny". Prosím poraďte, je to krémem, make-upem nebo krátkou dobou mezi nanešením krému a make-upu?

Dobrý den, citlivá a problematická pleť obvykle vyžaduje speciální kosmetiku. Klasické krémy si mnoho žen s citlivou pletí nemůže vynachválit, ale ve Vašem případě by bylo potřeba pleť stabilizovat a nepoužívat vysloveně krémy na suchou pleť. Náš krém se sírou a gerániovým olejem SINOVA s obsahem sirné minerální vody napomáhá eliminovat kožní problémy včetně toho, že napomáhá vyčistit pleť od černých teček a ucpaných pórů. Obsažené éterické oleje zároveň pronikají do hlubších kožních vrstev a pokožku regenerují. Díky gelové struktuře se výborně roztírá a na povrchu pokožky pak vytvoří ochranný film s dlouhotrvajícím efektem. Oleogely účinně zvyšují elasticitu pokožky a zabraňují její dehydrataci.


SUCHÁ PLEŤ - AKNÉ:
Dobrý den, je mi 17 let a chtěla bych se zeptat, jak mám pečovat o svou pleť. Je suchá, mám pocit pnutí a tvoří se mi malé pupínky. Trpím také lehkou formou akné, které se pokouším léčit pleťovou vodou s obsahem alkoholu. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, ve Vašem případě jde zřejmě o přesušení pleti v rámci léčby akné. Doporučujeme se nejprve poradit s Vaším dermatologem. Pleť s akné je především potřeba vhodně hydratovat a zároveň regulovat tvorbu kožního mazu. Na mytí pokožky doporučujeme sirné mýdlo SINOVA. K hydrataci pokožky vyzkoušejte tymiánový gel na akné se sírou